Despre Asociatia Invatatorilor Buzoieni 2010

Despre Asociatia Invatatorilor Buzoieni 2010

Mesajde eugenprundea pe Mie Oct 22, 2008 4:34 pm

Amanunte despre Asociatia Invatatorilor Buzoieni gasiti pe site-ul asociatiei, creat pe didactic.ro, sectiunea pentru judetul Buzau.
Multumim Asociatiei Invatatorilor Aradeni pentru spatiul creat ( pentru forum).
Invitam toti colegii din judetul Buzau si din tara sa scrie aici.
eugenprundea

Re: Despre Asociatia Invatatorilor Buzoieni

Mesajde crissa pe Mar Oct 28, 2008 3:37 pm

Felicitari colegilor de la Patarlagele pentru initiativa de a infiinta aceasta asociatie judeteana. Ma voi inscrie si eu.
Desi are mai mult un caracter profesional imi doresc ca asociatia sa aiba un cuvant de spus si in ceea ce priveste lupta sindicala. Noi, invatatoarele, ne cunoastem cel mai bine activitatea.
crissa

Mesajde eugenprundea pe Lun Feb 23, 2009 10:15 pm

Asociatia Invatatorilor Buzoieni desfasoara proiectul intitulat "Oameni,locuri,obiceiuri si traditii de pe meleaguri buzoiene"-proiect de parteneriat.
Pentru a vizualiza acest proiect, cu usurinta, intrati pe site-ul asociatiei, la rubrica anunturi.
Adresa site-ului: http://scoli.didactic.ro/asociatia_inva ... tarlagele/
eugenprundea

Mesajde lorelai_2306 pe Dum Iul 05, 2009 9:57 pm

FELICITARI , DRAGI COLEGI PENTRU ACTIVITATEA PE CARE O DESFASURATI IN CADRUL AOCIATIEI , DAR SI PENTRU PUBLICATIA VOASTRA DE SUFLET!
TOT INAINTE, DASCALI IUBITI,
LUMINATI SI SFINTITI PE CEI SLABI SI PRICAJITI!
CALEA DREAPTA VOI URMATI,
CU ONOARE CONTINUATI!
LAMPI ARZANDE TOT FIIND SI EXISTAND, PE ACEST PAMANT!
VA DEDIC ACESTE GANDURI SCRISE DIN IMPULS , CU SUFLET DE DASCAL CONSACRAT, PROF. ROSU S. GEORGETA, SATU MARE
lorelai_2306

Mesajde eugenprundea pe Joi Iul 09, 2009 11:15 pm

Va multumesc in numele asociatiei pentru felicitari. Ma bucur sa aflu ca revista noastra este citita si la o asemenea distanta de judet.
Va invitam sa scrieti in revista, publicarea articolelor este gratuita.
eugenprundea

Mesajde gnostica pe Vin Iul 02, 2010 12:21 pm

Buna ziua! Sunt invatatoare si, hoinarind prin forumul institutorilor, am fost placut surprinsa sa aflu ca si invatatorii au o asociatie, si mai ales in Buzau, orasul unde locuiesc. Mai mult decat atat am observat ca in aceasta asociatie se afla elita invatamantului buzoian. Intamplator am vazut si faptul ca aceasta nu exista doar ca nume, ci ea isi manifesta prezenta si prin congresele sustinute. Astfel, la sfarsitul lunii august, are loc la Constanta acest congres. As vrea si eu sa particip, dar, initial, as vrea sa discut cu presedintele asociatiei sau o persoana de contact cu care sa pot lua legatura pentru detalii. As vrea sa-mi indicati acea persoana, un nr de tel sau o adresa de mail. Adresa mea de mail este: violet.blonde@yahoo.com. Va multumesc! inst. Gina Ursache
gnostica

Mesajde eugenprundea pe Dum Iul 11, 2010 12:44 am

Date de contact gasiti pe situl Asociatia Invatatorilor Buzoieni, adresa:
http://scoli.didactic.ro/asociatia_invatatorilor_buzoieni_patarlagele/
eugenprundea

Înapoi la BUZĂU